Haber

Büyükşehir Belediyesi ürettiği çiçek ve bitkilerle yılda 22 milyon lira tasarruf sağlıyor.

 

Büyükşehir Belediyesi kendi çiçeklerini üretiyor ve

Tesislerle yılda 22 milyon lira tasarruf sağlanıyor

 

3 milyon metrekare alan minimum maliyetle güzelleşiyor

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yaklaşık 3 milyon metrekarelik alanda peyzaj, bakım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Hurma Fabrikası Üretim Tesisleri’nde üretilen çiçek ve bitkiler Antalya’nın cadde ve sokaklarını süslüyor. Tesislerde üretilen çiçek ve bitkilerle yılda 22 milyon lira tasarruf sağlanıyor.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Fidanlık ve Fidanlıklar Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hurma Bitkisi Üretim Tesisi’nde yaz, kış ve mevsim çiçeklerinden oluşan mevsimlik çiçek üretimi gerçekleştiriliyor. Hurma Bitkisi Üretim Tesislerinde Nisan 2019’dan bu yana 22 milyon 500 bin adet mevsimlik çiçek üretilirken, 2 milyon 400 bin adet çok yıllık bitki üretildi.

YILLIK 22 MİLYON TL TASARRUF

Büyükşehir seralarında üretilen bu bitki ve çiçekler, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda cadde ve parkları süslüyor. Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde yer alan kavşak, bulvar, cadde ve meydanlardan oluşan 3 milyon metrekarelik alan en ekonomik şekilde güzelleştiriliyor. Büyükşehir Belediyesi, ürettiği mevsimlik çiçeklerle yıllık 19 milyon TL, alanlardaki çalıların çevreye duyarlı üretim teknikleri kullanılarak budanması sonucu elde edilen budama atığı ile yıllık 3 milyon TL tasarruf sağladı.

MEVSİM BİTKİLERİ TOPRAKLA BULUŞUYOR

Hurma Bitkisi Üretim Tesisi’nde kış yaklaşırken mevsimlik çiçek üretimine devam ediliyor. Bir yandan üretilen mevsimlik bitki ve çiçekler toprakla buluşturuluyor. Antalya’nın ilçelerinde refüj ve kavşakları süsleyecek aslan, menekşe, süs lahanası ve allium çiçekleri kent estetiğine görsel güzellik katıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu