Yaşam

Cadılar Bayramı Ruhunu İliklerinizde Hissettirecek 25 Harika Film

Cadılar Bayramı atmosferini derinden hissettirecek 25 filmi sizler için derledik. Bu sinemalar Cadılar Bayramının mistik ve gizemli ruhunu doyasıya deneyimlemenizi sağlayacak.

Şimdiden izlemenin keyfini çıkarın ?

25. Perili Köşk (2003)

IMDb’si: 5.1

Özet: Jim Evers, karısı Sara, kızı Megan ve oğlu Michael’a yeterince zaman ayırmayan işkolik bir emlakçıdır. İşi nedeniyle evlilik yıl dönümünü unutan Jim, ailesine hafta sonu güzel bir tatil geçireceklerine söz vererek hatasını telafi edeceğini söyler. Jim büyük bir malikanenin satışını üstlenir ve bir geceyi ailesiyle birlikte evi ziyaret ederek geçirir. Bu gerçekleşirse küçük bir servete sahip olacaklar. Eve vardıklarında yaşanan doğaüstü olaylar Jim’in özeleştiri yapmasına ve ailesine olan maliyetini anlamasına yardımcı olacaktır.

Yönetmen: Rob Minkoff

Oyuncular: Eddie Murphy, Terence Stamp, Nathaniel Parker

24. Teriyer (2016)

IMDb’si: 5.6

Özet: Sohbet programı moderatörü Monica, bir röportajın ardından bir bayan tarafından öldürülür. Yara izleri geçen yılki Cadılar Bayramı’ndan kalma. Bunun sorumlusu o gece ölen Katil Palyaço Art’tır.

Yönetmen: Damien Leone

Oyuncular: David Howard Thornton, Catherine Corcoran, Jenna Kanell

23. Tasfiye (2013)

IMDb’si: 5.7

Özet: Amerikan hükümetinin başı suçlular ve hapishanelerle dertte. Cezaevlerine mahkum edilen suçluların sayısı kontrol edilememekte ve bu nedenle cezaevleri kapasitelerinin ötesinde birçok suçluyu barındırmaktadır. Bu sorunun son çözümü son derece ilginç. Yılda bir gece, 12 saat boyunca, suçlu ne yakalanacak ne de cezalandırılacaktır. Polise başvurulmayacak ve hastanelerden yardım istenmeyecek. Bu 12 saat içerisinde suçlular, suçtan bir şekilde etkilenen kişiler veya sıradan vatandaşlar tarafından cezalandırılacaktır. James ve Mary o geceyi tamamen güvenlikli evlerinde geçirmeyi planlarken, şefkatli kızları savunmasız bir adamı sokaktaki evine alır ve aileye büyük sıkıntılara neden olur… İşler içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.

Yönetmen: James DeMonaco

Oyuncular: Ethan Hawke, Lena Headey, Max Burkholder

22. Paranormal Faaliyet (2007)

IMDb’si: 6.3

Özet: Paranormal Activity, insanlığın bilinçaltındaki en ilkel kaygıları gıdıklayarak başarıya ulaşan akıllı sinema dizilerinden biridir. Sinema, oldukça düşük bütçeleri ve tamamen insanın kaygısı, hayalet korkusu ve bilinmeyene dayalı kurgusuyla dünya çapında büyük ses getirdi. Micah ve kız arkadaşı Katie, San Diego’nun sessiz ve ıssız bir mahallesinde buluşur. İlk başta her şey yolunda görünüyor. Ama Katie’nin bir sorunu var. Genç kız, çocukluğundan beri uhrevi bir yaratığın onu takip ettiğini hissetmiştir ve bu varlık da bu yeni evinde onu takip etmektedir! Olayın ardındaki gizemi çözmeye karar veren Micah, yatak odalarına el kamera cihazı kurarak bu şeytanı yenebileceğini düşünür. Bu sayede alışılmadık bir olay meydana geldiğinde ya da bir peri, cin ya da hayalet evlerine girmeye çalıştığında bunu tüm detaylarıyla kaydedebilecekler.

Yönetmen: Ören Peli

Oyuncular: Katie Featherston, Micah Sloat, Amber Armstrong

21. M3GAN (2022)

IMDb’si: 6.4

Özet: ‘M3GAN’, dahi bir oyuncak şirketinde çalışan robot mühendisi olan bir adamın hikayesini anlatıyor. Mühendis, yakın zamanda yetim kalan yeğenine destek olmak ve onunla arkadaş olmak için bir robot tasarlar. Ancak küçük kızla duygusal bağ kurmaya programlanan insansı robot, programlamasının çok iyi çalışması nedeniyle yeni arkadaşı konusunda oldukça muhafazakar davranır. Bu korkutucu bağlanma durumu birçok tehlikeyi de beraberinde getirir.

Yönetmen: Gerard Johnstone

Oyuncular: Allison Williams, Violet McGraw, Ronny Chieng

20. Gülümseme (2022)

IMDb’si: 6.5

Özet: Gülümse, yaşadığı tuhaf olaylardan kurtulmak için sıkıntılı geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan bir kadının hayatına odaklanıyor. Bir hastayla ilgili tuhaf, travmatik bir olaya tanık olan Dr. Rose Cotter, açıklayamadığı korkutucu olaylar yaşamaya başlar. Bu ezici korku hayatını ele geçirmeye başladığında Rose, hayatta kalmak ve korkunç yeni gerçekliğinden kaçmak için külfetli geçmişiyle yüzleşmek zorundadır.

Yönetmen: Parker Finn

Oyuncular: Sosie Bacon, Jessie T. Usher, Kyle Gallner

19.X (2022)

IMDb’si: 6.6

Özet: X, film çekimi için gittikleri evde kendilerini korkunç bir kabusun içinde bulan bir grup gencin hikayesini anlatıyor. Hollywood hayalleri kuran bir grup genç, yetişkinlere yönelik bir film çekmek için Teksas’ın derinliklerindeki ücra bir çiftlik evine gider. Ekip yaşlı bir çiftin evine ateş etmeye başlar. Ancak çok geçmeden takım sahibi ekibi iş başında yakalar ve o andan itibaren grup kendilerini umutsuz bir yaşam mücadelesinin içinde bulur.

Yönetmen: Ti West

Oyuncular: Mia Goth, Jenna Ortega, Martin Henderson

18. Ölüm Günün Kutlu Olsun (2017)

IMDb’si: 6.6

Özet: Sıradan bir hayat yaşayan üniversite öğrencisi Tree’nin hayatı, maskeli bir katil tarafından şaşırtıcı bir şekilde değişir. Katil tarafından korkunç bir şekilde öldürülen Ağaç mucizevi bir şekilde sanki hiç olmamış gibi sabaha uyanır. Öldürüldüğü günün tüm ayrıntılarını ve korkunç sonunu tekrar tekrar yaşamaya başlar. Ta ki katilin kimliği ortaya çıkana kadar.

Yönetmen: Christopher Landon

Oyuncular: Jessica Rothe, Israel Broussard, Ruby Modine

17. Sinsi (2010)

IMDb’si: 6.8

Özet: Yalnızca ABD’de 1 milyon dolara mal olan ancak 60 milyon dolara yakın hasılat elde eden yılın korku olayı, Saw, Dead Silence ve Death gibi filmlerle türdeki olgunluğunu kanıtlayan James Wan’ın imzasını taşıyor. Cümle. Astral seyahat olarak bilinen olguyu ürkütücü bir şekilde ortaya koyan film, genç çift Josh ve Renai’nin üç çocuklarıyla birlikte yeni bir eve taşınmasıyla başlıyor.

Yönetmen: James Wan

Oyuncular: Patrick Wilson, Rose Byrne, Ty Simpkins

16. Şeker İkram (2007)

IMDb’si: 6.8

Özet: Okul müdürü Steven (Dylan Baker), ay ışığında çılgın bir seri katile dönüşür ve beklenen dönüşüm için bir bakirenin (Anna Paquin) kanına ihtiyacı vardır. Yaşlı bir cadı (Brian Cox), yaramaz şeker mi şaka mı iblisiyle savaşırken, bir grup genç ölümcül sonuçları olan bir şaka yapar.

Yönetmen: Michael Dougherty

Oyuncular: Dylan Baker, Rochelle Aytes, Brian Cox

15. Babadook (2014)

IMDb’si: 6.8

Özet: Kocasını 6 yıl önce kaybeden ve bu dönemde oğlu Samuel’i tek başına büyüten Amelia, bir gün oğlunun kitapları arasında Mister Babadook adlı gizemli bir masal kitabı bulur. Samuel kitabı okuduktan sonra rüyasında Badabook canavarını gördüğünü söylüyor. Bu günden itibaren gizemli olaylar yaşanmaya başlar. Amelia kitabı yok ederken gizemli kitap bir şekilde yeniden ortaya çıkmaya başlar. Öte yandan Samuel’in kabusları giderek şiddetlenecek ve bu durum Amelia’yı derinden sarsmaya başlayacaktır. Hem Amelia’nın hem de Samuel’in kabuslarına girmeye başlayan gizemli Badadook gerçek olabilir mi?

Yönetmen: Jennifer Kent

Oyuncular: Essie Davis, Noah Wiseman, Daniel Henshall

14. Biz (2019)

IMDb’si: 6.8

Özet: Biz, kendilerine tıpatıp benzeyen davetsiz misafirlere karşı hayatta kalma mücadelesi veren bir ailenin hikayesini anlatıyor. Adelaide ve Gabe Wilson, birbirlerini ve ailelerini seven, huzurlu ve mutlu bir çifttir. Yorucu bir yılın ardından çift, iki çocuğunu da alarak Kuzey Kaliforniya’daki sahil evlerine taşındı. Geçmişte bir tür travma yaşayan Adelaide, Tyler ailesiyle birlikte kıyıda geçirdiği bir günün ardından ailesinin başına bir şey gelebileceği endişesiyle paranoyaklaşmaya başlar. Gece çökerken, Wilson ailesi yolda el ele tutuşan dört kişiyi gördükten sonra her şey daha da paranoyak bir hal alır. Evlerine yapılan saldırıyı savuşturamayan ailenin en büyük korkusu, evlerine giren bu 4 kişinin aslında kendilerinin birebir kopyası olmasıdır. Birbirinin kopyası gibi olan iki aile arasındaki en önemli fark, içlerinden yalnızca birinin hayatta kalabilmesidir…

Yönetmen: Jordan Peele

Oyuncular: Lupita Nyong’o, Winston Duke, Elisabeth Moss

13. Hayır (2022)

IMDb’si: 6.8

Özet: Hayır, Kaliforniya’nın iç kesimlerinde ıssız bir kanyonda yaşayan ve gizemli ve tüyler ürpertici bir keşfe tanık olan insanların hikayesini anlatıyor.

Yönetmen: Jordan Peele

Oyuncular: Daniel Kaluuya, Keke Palmer, Steven Yeun

12. Hazır mı Değil mi (2019)

IMDb’si: 6.9

Özet: Grace ve Alex keyifli ilişkilerini evlilikle taçlandırmak isterler. Tüm hazırlıklarını tamamlayan çift, Alex’in ailesinin malikanesinde evlenir. Düğünde her şey çiftin istediği gibi olur ama Grace için yapılmış bir plan vardır. Grace daha gelinliğini çıkaramadan, kocasının ailesi onu klasik aile oyunu dedikleri şeyi oynamaya çağırır. Kocasının ailesinin isteğini geri çevirmeyen Grace, aile üyeleriyle birlikte masaya oturuyor. Oyunu seçme hakkı ailenin yeni üyesi Grace’e verilir ve genç bayan nadir bulunan saklambaç kartını seçer. Oyunun kurallarına göre Grace, Alex’i geride bırakıp saklanmalı ve oburları sabaha kadar onu bulmalıdır. Ancak bir süre sonra Grace hayatta kalma mücadelesi verirken bu oyun büyük bir savaşa dönüşür.

Yönetmen: Tyler Gillett, Matt Bettinelli-Olpin

Oyuncular: Samara Weaving, Adam Brody, Mark O’Brien

11. Yetim (2009)

IMDb’si: 7

Özet: Kate ve John, bebekleri anne karnında öldüğünde büyük bir travma yaşadılar. Hayatları perişan olan çift, bir çıkış yolu bulmak zorundadır. Bu trajik olay, hem evliliklerini hem de geçmişinden gelen kabusların ve kötü ruhların peşini bırakmayan Kate’in kırılgan ruh halini olumsuz etkiler. Hayatlarını normalleştirmeye çalışan çift, bir çocuk daha evlat edinmeye karar verir. Hem John hem de Kate, yerel bir yetimhanedeki Esther adındaki ‘küçük kıza’ ilgi duyuyorlar. Ancak Esther’in büyük sırları vardır. Ailesinin güvenliğinden korkan Kate, John ve diğerlerine Esther’in tatlı maskesinin arkasını göstermeye çalışır. Ancak uyarıları dikkate alınmıyor ve bu durum belki de herkes için çok geç olana kadar devam ediyor.

Yönetmen: Jaume Collet-Serra

Oyuncular: Vera Farmiga, Peter Sarsgaard, Isabelle Fuhrman

10. Cadı (2015)

IMDb’si: 7

Özet: 17. yüzyılda İngiltere’de yaşayan bir çift olan William ve Katherine, beş çocuklarıyla birlikte ıssız bir ormanda, Hıristiyan kurallarına sıkı sıkıya bağlı kalarak yaşamaktadırlar. Beklenmedik ve tuhaf olayların yaşanmasıyla aile düzenleri sarsılmaya başlar. Yeni doğan çocukları Sam hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur; en büyük kızları Thomasin ilahi sesler duyduğuna inanır ve ikizleri tuhaf tekerlemeler mırıldanmaya başlar. Bu durumlar ailenin başına gelecek büyük felaketlerin başlangıcıdır.

Yönetmen: Robert Eggers

Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Ralph Ineson, Kate Dickie

9. Barbar (2022)

IMDb’si: 7

Özet: Bir iş görüşmesi için Detroit’e giden genç bir kadın, kiralık bir daire rezervasyonu yapar. Ancak gece geç saatlerde geldiğinde, evde iki kez rezervasyon yapıldığını ve yabancı bir adamın zaten orada kaldığını keşfeder. Akşamı orada geçirmeye karar veren bayan, çok geçmeden orada beklenmedik bir misafirden daha fazla korkulacak şey olduğunu keşfeder.

Yönetmen: Zach Cregger

Oyuncular: Georgina Campbell, Bill Skarsgård, Justin Long

8. Yüzük (2002)

IMDb’si: 7.1

Özet: Şehirde bir efsane dolaşıyor. Söylentiye göre, izledikleri bir kaset yedi gün sonra ölüme sebep oluyor. Dört gencin sırf bu kasetleri izledikleri için şüpheli bir şekilde öldüğü söyleniyor. Rachel bu tuhaf olaylara bir şekilde ışık tutmaya kararlıdır. Ancak araştırması sırasında küçük oğluyla birlikte kaseti izlemek zorunda kaldı. Rachel’ın artık bu olayları çözmek için yalnızca yedi günü var.

Yönetmen: Gore Verbinski

Oyuncular: Naomi Watts, Brian Cox, Martin Henderson

7. O (2017)

IMDb’si: 7.3

Özet: Film, Maine’in küçük bir kasabasında yaşayan 7 çocuğu konu alıyor. Bu yedi arkadaş okullarında dışlanmış bir gruptur. Ancak bu onların en büyük sorunu değil. Arkadaşlar hayatın ve ergenliğin sorunlarıyla uğraşırken, beklemedikleri başka bir sorunla karşılaşırlar. Kurbanlarının kaygıları doğrultusunda hareket edebilen Pennywise, korkutucu bir palyaço kılığına girerek bu 7 çocuğu terörize etmeye başlar. Artık hayatta kalma çabalarının yanında okuldaki sorunlarının hiçbir değeri kalmayacaktır…

Yönetmen: Andy Muschietti

Oyuncular: Bill Skarsgård, Jaeden Martell, Finn Wolfhard

6. Kalıtsal (2018)

IMDb’si: 7.3

Özet: Graham ailesinin sert reisi Ellen öldüğünde, kızı Annie ve ailesi, atalarının gizemli ve giderek korkunçlaşan sırlarını keşfetmeye başlar. Keşfettikleri şey karanlıklaştıkça aile üyeleri, kendilerine miras kalmış gibi görünen bu inanılmaz servetten kaçmak için daha çok çalışmak zorunda kalır. Bir aile trajedisini uğursuz ve derinden sarsıcı bir şeye dönüştüren olaylar, geride kalan parçalanmış mirasın gölgesini taşıyor…

Yönetmen: Ari Aster

Oyuncular: Toni Collette, Gabriel Byrne, Alex Wolff

5. Sessiz Bir Yer (2018)

IMDb’si: 7.5

Özet: 2 çocuklu bir aile, izole bir kırsal bölgede sakin bir hayat yaşamaktadır. Artık büyüyen çocuklar ve ebeveynleri hiç konuşmuyor, işaret diliyle iletişim kuruyorlar. Ancak bunun nedeni konuşamamaları değil. Aile, gıcırtı çıkaracak her adımdan, ses çıkaracak her türlü hareketten uzak duruyor. Ancak bir gün küçük çocukların oyun oynarken lambayı devirmesiyle bu sessiz hayat altüst olur. Sakin sessizlikteki bu ses, ailenin peşindeki varlığın dikkatini hızla çekecek ve aile, sessizliğin bozulmasının bedelini ağır ödeyecektir…

Yönetmen: John Krasinski

Oyuncular: Emily Blunt, John Krasinski, Millicent Simmonds

4. Sihirbazlık (2013)

IMDb’si: 7.5

Özet: Konusunu gerçek bir hikayeden alan Terör Oturumu, doğaüstü olayları araştırıp ışık tutmaya çalışan dünyaca ünlü çift Ed ve Lorraine Warren’ın karşılaştığı korkutucu bir olayı konu alıyor. Ed ve Lorraine Warren bir gün Perron ailesinden bir telefon aldıklarında hayatlarının en korkutucu görevine çıktıklarından habersizdirler. Perron ailesinin gözlerden uzak çiftlik evi, kökeni bilinmeyen karanlık bir varlık tarafından çevrelenmiştir ve hayatları bir kabusa dönüşmüştür. Bu olayı çözebileceklerine inanan tecrübeli Warren çifti, ne kadar kötü bir varlıkla karşı karşıya olduklarını çok geç fark edeceklerdir…

Yönetmen: James Wan

Oyuncular: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Ron Livingston

3. Testere (2004)

IMDb’si: 7.6

Özet: Filmde son derece sıra dışı bir seri katilin, kurbanlarına hayatın anlamını ve değerini anlatma takıntısı vardır. Ölümcül oyunlar oynayarak kendilerine hayatta kalma şansı veriyorlar. İmkansız seçimler yapmak zorunda kalan mağdurlar ellerinden geleni yaparken farkında olmadan yaşamak için neleri feda edebileceklerine tanık oluyorlar. Bu katilin son kurbanları Adam ve Dr. Lawrence Gordon’dur. Bu adamlar birbirlerini hiç tanımıyorlar ama gözlerini açtıklarında aynı odadalar. Başka bir yabancı kanlar içinde yerde yatıyor. Adam kendini başından vurarak intihar etti. İpuçlarını kullanarak neler olduğunu anlamaya çalışırlar. O anın prestijiyle sekiz saatleri var. Bu sürenin sonunda ya içlerinden biri ölecek ya da katil ikisini de öldürecektir.

Yönetmen: James Wan

Oyuncular: Leigh Whannell, Cary Elwes, Danny Glover

2.Koralin (2009)

IMDb’si: 7.7

Özet: Coraline eski bir eve taşındığında çok sıkılır ve ailesi tarafından ihmal edilir. Bir gün dar bir geçide açılan gizli bir kapı bulur ve oradan geçmeye karar verir. Orada paralel bir yaşam keşfeder. O hayatta her insanın gözlerinde düğme vardır, aileleri çocuklarıyla çok ilgilenir ve herkesin hayalleri gerçek olur. Yerel anne Coraline’i sonsuza kadar kendileriyle yaşamaya davet ettiğinde Coraline bunu reddeder. Daha sonra bu alternatif gerçekliğin sadece bir tuzak olduğunu keşfeder.

Yönetmen: Henry Selick

Oyuncular: Dakota Fanning, Teri Hatcher, Jennifer Saunders

1. Dışarı Çık (2017)

IMDb’si: 7.8

Özet: Chris sıradan bir siyahi gençtir. Kız arkadaşı Rose ile hoş bir bağı var. Bir gün Rose, Chris’i ailesinin malikanesine davet eder. Avrupalı ​​Amerikalı sevgilisinin ailesinde bir tuhaflık olduğunu hisseden Chris, çok geçmeden mülkte kalan siyahilerin birer birer ortadan kaybolduğunu öğrenir. Daha da kötüsü, başka bir siyahi adamın onu çok geç olmadan gitmesi konusunda uyarmasıydı. Chris bir şeylerin ters gittiğini hissetmeye başladığında kaçmak düşündüğünden çok daha zor olacaktır…

Yönetmen: Jordan Peele

Oyuncular: Daniel Kaluuya, Allison Williams, Catherine Keener

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort